Yusuf Güney’in burnunu kıran saldırganın 8 yıl hapsi istendi

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede geçen yıl mayıs ayında Yusuf Güney ve Ferhat Ç. ortasında yaşanan darp olayı anlatıldı. Sanık, Ferhat Ç.’nin hakaret, taammüden yaralama ve tehdit kabahatinden 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar cezalandırılmasını talep etti.

İddianamede yer alan bilgilere nazaran olaylı partide yaşanan hengame şöyle anlatıldı:

Şarkıcı Yusuf Güney geçen yıl Marmaris’te arkadaşının düzenlediği çocuklarının cinsiyet öğrenme partisine katıldı. Teze nazaran ortam gerilmeye başladı ve partiye katılan konuklardan Ferhat Ç., silahını masanın üzerine koydu. Namlunun kendisine hakikat dönük olduğunu fark eden Yusuf Güney, Ferhat Ç.’i uyardı.

Uyarıya karşı reaksiyon olarak Ferhat Ç., “Sana mı soracağım” formunda hakaret içerikli telaffuzda bulundu. Akabinde Ferhat Ç. Yusuf Güney’e hakaretler ederek daima yumruk atmaya başladı. Hengameyi ayırmak için arkadaşları ortaya girmeye çalışsa da Ferhat Ç., “Bırakın onu öldüreceğim. Başına sıkacağım” dediği ileri sürüldü. Hengamede Yusuf Güney’in aldığı darbe sonucu burnu ve gözaltı kemiği kırıldı. Hastaneye kaldırılan müzikçi darp raporu alarak Ferhat Ç.’den şikayetçi oldu.

KIRIK BURUN, KAPALI GÖZ

Davada İstanbul’da yaşayan Yusuf Güney’in talimatla sözünün alınmasına karar verildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Yusuf Güney avukatları Kıvılcım Ünal ve Beril Eryılmaz ile katıldı. Olayı bir sefer daha anlatan Güney, sanık Ferhat Ç.’yi konuklardan birinin çağırdığını konut sahipleriyle kontağı olmadığını söyleyerek, “Hal ve hareketlerden husus aldığı belirliydi. Çocuklara ve bayanlara karşı ahlaksızca hareketlerde bulunuyordu. Silahı masasının üstüne koydu bende cebine koymasını söyledim. O da bana hakaret etti. Sonra kalkıp tek söz etmeden bana saldırdı. Burnum kırıldı ve sol gözüm büsbütün kapandı” diyerek hala tedavi gördüğünü belirtti.

“KONSERLERİM İPTAL EDİLDİ”

İfadesi devam eden Yusuf Güney, ‘Seni öldüreceğim, kafana sıkacağım’ halinde tehditler savuran sanığın, “Hakaretler ederek daima yumruk vuruyordu. Şikayetçi olduktan 9 saat sonra karakola geldi. Yanında getirdiği silah olay anındaki silah değil, kurusıkı ile gelmişti. Sanığı daha evvelden tanınmam husumetimiz yoktur. Yaşanan olay nedeniyle konserlerim iptal edildi. Maddi ve manevi zararlarım oluştu. Şikayetçiyim ve cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Yusuf Güney’in avukatı Kıvılcım Ünal sanığın sabıkalı olduğu ve en üst sondan cezalandırılmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir