Sakarya’da öğrencilere ücretsiz ulaşımda son aşama

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, merkez binadaki toplantı salonunda gerçekleşti. Yusuf Alemdar’ın başkanlığında bir ortaya gelen mecliste kurul üyeleri, kurul liderleri, meclis üyeleri, ilçe belediye liderleri ve Büyükşehir bürokratları hazır bulundu.

ULAŞIM TARİFESİ OYLANDI

“Son evreye geldik” tabirlerini kullanan Lider Yusuf Alemdar, birinci ve ortaokul öğrencilerine belediye otobüsleriyle fiyatsız ulaşım kararının komiteden geçtikten sonra yürürlüğe gireceğini söyledi. Meclis toplantısında birinci kere oylamaya sunulan yeni ulaşım tarifesi, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komitesi’ne sevk edildi. 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü Büyükşehir Meclisi’nin 2’nci birleşimde karara bağlanacak.

KARAMAN’DAKİ İŞ MERKEZLERİ

Başkan Alemdar, gündem dışı yaptığı konuşmada Karaman’da bulunan iş merkezleriyle ilgili çalışma başlattıklarını tabir ederek, “Üniversitemizle görüşüyoruz. Öğrencilerimize yurt yapılması da gündemimizde. Ayrıyeten Büyükşehir Belediyemizin dışarıda üniteleri var. Tasarruf önlemleri kapsamında dışarıda olan ünitelerimizi buralarda kıymetlendirebiliriz. Fizibiliteleri yapıyoruz. Bu vesileyle bahisle ilgili çalıştığımızı söz edebilirim” dedi.

SAKARYA’NIN İMAR BÜTÜNLÜĞÜ

Başkan Alemdar, ayrıyeten kentte 100 yıl sürecek bir kentleşme-imar planına sahip olması için kolları sıvadıklarını tabir ederek, “Şehrin imar bütünlüğünü sağlamak ismine ilçe belediye liderlerimizle birlikte uzun vadeli çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İmarda 3-5 yılda değişmeyecek, 100 yıl sürecek planlar çıkarmalıyız. İlçe belediye liderlerimizin dayanağıyla kentte imar bütünlüğünü sağlamak istiyoruz” tabirlerini kullandı.

EŞİT HİZMET VURGUSU

16 ilçeye eşit hizmet konusunda asla taviz vermeyeceklerini belirten Lider Alemdar şöyle dedi: “1 milyon 80 bine karşı sorumluluklarımız var. 16 ilçemizde eşit ve adil çalışacağız. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Tasarruf önlemleriyle ilgili önemli bir süreç başladı. Daima birlikte mahallelerimizin talep ve isteklerinin çoğunluğuna nazaran önlemlerden asla taviz vermeden çalışacağız. Daima birlikte kentimizin beklentilerine, yarınlarına hoş eserler bırakabilmiş olmayı diliyorum”

“ARAÇLAR MESAİ DIŞINDA KURUMDA OLACAK”

Toplantının sonunda, Büyükşehir bünyesinde olan hiçbir aracın mesai saatleri dışında sokakta olmayacağını belirten Alemdar, “Büyükşehir, Belpaş ve SASKİ’de dahil olmak üzere mesai saatleri dışında kurumda bırakmak kaidesini başlattık. Nöbetçi takımlar haricinde bir aracımız mesai saatleri dışında çalışmayacak” diye konuştu.

MECLİS GÜNDEMİ

Mecliste gündem hususları ortasından 1.maddeden 12. husus dahil olmak üzere İmar ve Bayındırlık Komitesi’nden geldiği şekilde oy birliği ile kabul edildi. Ayrıyeten 13. husustan 28. unsur dahil olmak üzere İmar ve Bayındırlık Komitesi’ne havale edildi. 29. unsurdan 36. hususa kadar olan bölüm de oy birliği ile kabul edildi. 37. ve 38. unsur Plan ve Bütçe Komitesi’ne havale edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir