Özel harekatçı eşi tarafından katledilmişti… Skandal karar

Antalya’da vazifeli özel harekat polisi Hüseyin Emre Yılmaz, 22 Ocak’ta saat 12.00 sıralarında Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nde misyon yapan boşanma basamağındaki eşi Aslı Yılmaz’ın yanına geldi.

Oğulları A.Y.’yi Ahievran Mahallesi 726’ncı Sokak’ta arabada bırakan çiftin, çocuklarının velayeti nedeniyle  tartışması, hengameye dönüştü. Hüseyin Emre Yılmaz, belinden çıkardığı tabancayla eşine 10 el ateş edip öldürdü, akabinde tıpkı silahla kendini vurdu.

Başından yaralanan Yılmaz, çağrılan ambulansla, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aslı Yılmaz’ın cenazesi de birebir hastanenin morguna konuldu. Olay, etraftaki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Çiftin çocukları A.Y., devlet müdafaasına alındı. Aslı Yılmaz, dün Malatya’da toprağa verilirken, Hüseyin Emre Yılmaz’ın hastanedeki tedavisi ise sürüyor.

“BENİ DE ÇOCUĞUNU DA ŞARSIZ SEVECEKSEN GEL”

Bu ortada, olaya ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Geçen yıl mayıs ayında Hüseyin Emre Yılmaz tarafından açılan boşanma davasında Aslı Yılmaz, boşanmak istemediğini çocuklarının bulunduğunu söyledi.

Bunun için eşi Hüseyin Emre Yılmaz’a bildiri atan Aslı Yılmaz’ın, “Sana düşünmek için 24 saat vakit veriyorum. Hüseyin, beni de çocuğunu da kuralsız, şartsız seveceğini söylüyorsan buyur gel. Konutumun, yuvamın kapılarını açıyorum sana. Misyona gideceksin, aklın ne bizde kalsın ne de bizim aklımız sende. Sonuçta çocuğumun babasısın. Uygun düşün, ben sana kurallar, şart sunmadan gel diyorum. Ha kabul etmiyorum diyorsan da kendin bilirsin. Ben çocuğum için atıyorum bu adımı karar senin” dediği ortaya çıktı.

Bu teklifi kabul etmeyen Hüseyin Emre Yılmaz, eşine boşanma davası açtı. Akabinde Hüseyin Emre Yılmaz, eşini rahatsız edince Aslı Yılmaz, Kırşehir Aile Mahkemesi’ne başvurup uzaklaştırma kararı istedi.

Mahkeme Hüseyin Emre Yılmaz’ın 6 ay mühletle boşanma evresindeki eşinden uzaklaştırılmasına karar verip, silahına da el koydu. 6 Aralık’ta Yılmaz’ın uzaklaştırma kararı sona erdi.

DELİL YOK DİYEREK UZAKLAŞTIRMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Aslı Yılmaz, uzaklaştırma kararının uzatılması için bu kere eşinin misyon yaptığı kent olan Antalya 9’uncu Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, yapılan başvuruyu şüphelinin şiddette bulunacağına yönelik kanıt olmadığı için reddetti.

Reddetme münasebetinde şu tabirlere yer verildi: “Tüm evrak kapsamı birlikte değerlendirildiğinde, karşı tarafın talep edene yönelik şiddet hareketinde bulunduğuna yahut bulunacağına yönelik kâfi kanıt ve emare sunulmadığı, 6284 sayılı kanun kapsamında önlem verilmesini gerektirir şiddetin varlığına devam ettiğine yönelik somut beyan ve kanıt bulunmadığından bu kapsamda yasal koşulları oluşmayan talebin reddine karar vermek gerekmiş. Önleyici önlem kararı verilmesi talebinin, reddine karar verildi.”

ÇOCUĞUNUN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜRMÜŞ

Hüseyin Emre Yılmaz’ın el konulan silahı da kendisine tekrar teslim edildi. Bunun üzerine Hüseyin Emre Yılmaz, süreksiz velayeti annesinde olan oğlu A.Y.’yi olaydan 2 gün evvel yanına aldı. Olayın gerçekleştiği gün de çocuğu yanında getirip, tartışma sırasında arabada bıraktı. Akabinde çocuğunun gözleri önünde, kendisine teslim edilen tabancasıyla, eşini 10 el ateş edip öldürdükten sonra kendini vurdu.

‘ANNEMİ ÇOK SEVİYORUM’

A.Y. psikolog eşliğinde alınan ifadesinde, “Babamla annem konuşuyorlardı. Babam çok sonlandı. Otomobilin yanındalardı. Babam otomobilin kapısını kapatarak anneme 20 kez ateş etti. Ben çok korktum. Annemi çok seviyorum” dediği öğrenildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir