Muharrem İnce’den Altılı Masa açıklaması: Güven vermiyor

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki parkta partililerle bir araya gelen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Altılı Masa’yı eleştirerek hiçbir bahiste anlaşamadıklarını belirtti. İnce, “Libya tezkeresinde, İstanbul Sözleşmesi’nde anlaşamıyorlar. Habire birbirlerine laf söylüyorlar, bir aday belirleyemiyorlar. El altından yardımcılarıyla birbirlerine laf söylüyorlar. Bunlar mı memleketi yönetecek? Altılı masa inanç vermiyor bana, inanç vermiyor.” diye konuştu.

Hiçbir ittifakta yer almadığını lisana getiren İnce, tek başına iktidar olma amacıyla yollara düştüğünü kaydetti. Her siyasi partinin bir defosunun olduğunu ileri süren İnce, kelamlarını şöyle tamamladı:

“HEPSİNİN BİR DEFOSU VAR”

– Bakın iktidarda olanlar, altılı masada olanlar, her birinin bir defosu var. Kiminin PKK defosu var, kiminin FETÖ defosu var, kiminin Said Nursi defosu var, kiminin Pir Said defosu var, kiminin yolsuzluk defosu var, kiminin sığınmacılar defosu var. Hepsinin bir defosu var, hepsinin. Kiminin dokunulmazlıklar defosu var.

“BİZİM PARTİMİZDE KİMSE ATATÜRK’Ü TARTIŞAMAZ”

-Bunların içinde demokrasi sicili en pak adam benim. Bir tane kırığım yok benim geçmişte. Bakın geçmişime, bakın var mı? Bir PKK kontağı var mı? Bir FETÖ teması yok. Var mı bir yolsuzluk irtibatı? Yok. Var mı bir Atatürk düşmanlığı? Yok. Bunların hiçbirisi yok. Hiçbirisi laikliği savunamıyor, hiçbirisi.

-Bizim partimizde Atatürk’ü kimse tartışamaz, hiç kimse. Tartışıyorsan diğer partiye gideceksin. Atatürkçülerin oyunu istiyorum. İşimizin güç olduğunu biliyorum. Hazine yardımı yok, belediye yok, müteahhit yok. Bir gönüllüler ordusuyla, kıytırık bir tane otobüsle… O otobüsün içerisinde yaşıyorum lakin ben buna inanıyorum, bunu geçmişte Ecevit başardı. Bindi bir minibüse Türkiye’yi dolaştı. Gülüyorduk biz Ecevit’e, hatırlıyorsunuz değil mi? Ancak başardı. Ben de başaracağım Allah’ın müsaadesiyle, buna inanıyorum. Hepinizi Memleket Partisine davet ediyorum. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir